JAK TWORZYMY NASZE RELACJE

JAK TWORZYMY NASZE RELACJE

 

Wszystko, co manifestuje się w naszym życiu ma swoje źródło w naszych przekonaniach, emocjach i intencjach, zarówno w tych świadomych jak i nieświadomych. Można zapytać to skąd mam wiedzieć jakie wzorce z podświadomości wpływają na to, czego doświadczam? Łatwo to poznać po końcowych efektach. Z czym ostatecznie zostaję czy ze spełnieniem i radością czy może frustracją i odrzuceniem. To właśnie te finalne rezultaty wskazują na prawdziwe motywacje naszych działań.

Poprzez doświadczenia i autorefleksję możemy zmieniać te intencje i w ten sposób tworzyć dla siebie rzeczywistość, jakiej pragniemy.

Dlatego tak ważna jest w relacji intencja z jaką w związek wchodzimy, jak i motywacja z jaką go później współtworzymy. Warto zauważać tę dynamikę, która nami kieruje.

 

Możemy wyróżnić  zasadniczo trzy rodzaje ruchu energii jakie przejawiają się w tworzeniu związków:

 

– ruch do związku

gdy chcę coś dać, współtworzyć a moją motywacją wchodzenia w relację jest na przykład chęć dzielenia się swoimi jakościami, doświadczanie wspólnego życia, współpraca, rozwój, poszukiwanie prawdy.

 

– ruch od związku

gdy czuję brak i uciekam w relację od samodzielności, samotności, niespełnienia, innego partnera, lęku przed życiem, pustki.

 

-zastój, gdy mam poczucie utknięcia, odczuwam niewygodę i dyskomfort, ale tkwię w relacji czy też w roli ofiary lub  wybawcy, bojąc się wziąć odpowiedzialność za siebie, swoje emocje i ruszyć do przodu.

 

Poprzez świadomość możemy rozpoznawać tę dynamikę w nas i odkrywać skąd płyną impulsy podejmowanych przez nas działań.  Jeśli chcemy coś naprawdę zmienić w naszych relacjach potrzebujemy uwolnić stare schematy i zastąpić je intencją, która będzie współgrać z rezultatami, jakie pragniemy osiągnąć.

Magdalena Betlej

 

Przewiń do góry