O pracy z oddechem

O PRACY Z ODDECHEM

 

Praca z oddechem to spotkanie z Twoim życiem.

To droga, którą podążasz, aby poznać siebie naprawdę.

Podróż, w którą zabierasz każdą część siebie – ciało, umysł i duszę.

Czasami zatrzymujesz się w jakimś miejscu na dłużej, sprzątasz, przepakowujesz walizkę – niektóre rzeczy zostawiasz, inne zmieniasz, jeszcze inne odkrywasz i dopakowujesz –  puszczasz stare wzorce, zmieniasz sposób reagowania, integrujesz dawne przeżycia, odkrywasz zasoby, talenty. I ruszasz dalej. Do następnej wyprawy.

 

 

Praca z oddechem to dążenie do życia w pełni i naprawdę, na codzień, nie tylko na warsztacie czy sesji.

Bez względu na to, czy czekasz w kolejce na poczcie, stoisz w korku, czy czujesz się zagubiona, zestresowany, szukasz inspiracji czy zgubiłaś motywację – oddech zawsze przy tobie będzie, a proste praktyki oddechowe przydadzą się w ciągu dnia – złagodzą napięcie, przeniosą w przestrzeń kreatywności, dodadzą energii, otworzą dostęp do najlepszej części ciebie i Twoich zasobów.

 

 

Praca z oddechem działa na wielu poziomach.

Jej sednem jest neutralizowanie ograniczeń na drodze do pełnego potencjału i radości z życia. Poprzez świadomy oddech poszerzysz samo-świadomość, dzięki czemu możliwa będzie głęboka transformacja na poziomie myśli, emocji, przekonań. A zmiana w jednym aspekcie pociągnie za sobą zmiany w pozostałych – przez co zmienisz swoje życie i  zyskasz wpływ na to, jak dalej się ono potoczy.

 

Praca z oddechem jest przebudzeniem wewnętrznego uzdrowiciela.

Uczy odczuwania, wspiera uwalnianie emocji i zmianę zachowań. Uzdrawia na różnych poziomach. Dzięki oddechowi szybciej się relaksujemy, mamy więcej energii, odporności, witalności, pozwalamy sobie na przyjemność i zyskujemy dostęp do źródła naszej osobistej mocy.

 

Podążając ścieżką świadomego oddechu, odzyskujemy równowagę emocjonalną. Uwalniamy się od lęków, ograniczeń i nałogów, dzięki czemu zwiększa się nasze zadowolenie z życia. Na poziomie fizycznym pozbywamy się toksyn, uwalniamy napięcia z ciała. Lepiej śpimy, uważniej jemy. Łatwiej panujemy nad stresem.

Uzdrowieniu ulegają także nasze relacje z bliskimi – sprawniej rozpoznajemy nasze potrzeby i pragnienia, dzięki czemu łatwiej nam je wyrażać, podejmować decyzje czy skutecznie komunikować nasze granice. Odzyskujemy sprawczość i energię do działania.

 

 

Praca z oddechem jest naturalną metodą rozwoju.

Może być rozwiązaniem dla każdego, kto chce świadomie przeżywać swoje życie: poznać swoje ciało, przekonania i emocje oraz nauczyć się nimi zarządzać.

Tematy, z którymi możesz pracować poprzez świadomy oddech:

 

 • Chcę zmiany w moim życiu – zawodowej, relacyjnej,
 • Ciągle przytrafia mi się to samo, chcę zmienić ten wzorzec, żeby było inaczej
 • Nie wiem o co mi chodzi w życiu, potrzebuję jasnej wizji co mam robić
 • Utknęłam, nie wiem w którą stronę dalej
 • Czuję, że coś mnie ogranicza, ale nie wiem co, chcę usunąć tę blokadę
 • Czego bym nie zrobił, to i tak za mało
 • Nie mam siły/energii do działania
 • Nie mogę się uwolnić od byłego partnera/ki
 • Biorę na siebie za dużo odpowiedzialności za innych
 • Boję się zaufać ludziom
 • Potrzebuję odwagi do działania

 

 

 

 

 

 

 

PRZECIWSKAZANIA

W pracy z oddechem pracujemy poprzez świadomy połączony oddech, który jest innym sposobem oddychania niż ten na codzień. Uczymy tego na warsztatach i spotkaniach indywidualnych. Jest kilka przeciwskazań, które wymagają konsultacji z lekarzem, zanim zdecydujesz się na taką pracę. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się ze mną.

Przeciwskazaniami do pracy z oddechem są choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, jaskra, oddzielona siatkówka, tętniak mózgu lub brzucha, epilepsja, choroba dwubiegunowa, schizofrenia, nieleczona cukrzyca, choroby tarczycy, ciąża.

 

Marta Grabowska

Przewiń do góry