O szkole

Witam Cię

Szybkość, zmienność, nieprzewidywalność cechują dziś nasze środowisko życia. Liniowe algorytmy działania oparte na akademickiej wiedzy i doświadczeniu przeszłych pokoleń coraz trudniej zastosować by dobrze żyć. Wielu z nas zauważa to i doświadcza tego. Wielu szuka swojej ścieżki. Holistyczna Szkoła Życia to program wspierający odnajdywanie własnego sposobu radzenia sobie ze złożonością codziennego życia. Wierzymy, że każdy z nas ma w sobie to co potrzebne by dobrze żyć. Wierzymy, że każdy z nas jest kompletny i gotowy by kroczyć swoją drogą, godząc na niej, w sobie złożoność życia w naszym świecie.

W oparciu o wartości takie jak holizm, świadomość, miłość, wolność, wspólnota, i rozwój, Holistyczna Szkoła Życia zaprasza Cię do podążania Twoją Drogą dalej w kierunku Ciebie samego. Drogą wspierającą Twoje dążenia, godzącą wewnętrzne przeciwności, angażującą z szacunkiem Twoje doświadczenie i wiedzę w spójnym celu: Ciebie w spójności, radości, pełni i spokoju. 

Zapraszamy Cię do odnajdowania na niej swojego tempa, przystanków, mostów, kierunku, energii, towarzystwa, a także do zauważania i radzenia sobie z przeszkodami, by dalej podążać, do Siebie. Zapraszamy Cię do odbycia jej części z grupą i z nami.

Program Szkoły skupia się na wybranych przez nas aspektach nas samych takich jak: wiedza  o sobie w relacjach, zgoda na siebie i swoje przeżywania świata,  miłość i współczucie, działanie wspierające życie, radość i moc. Poprowadzimy Szkołę  dla Was tak,  żeby każdy miał czas na swoje poszukiwania, swoją opowieść, byście uczyli się od siebie i od nas. Szkoła jest  miejscem dawania i brania. Wymieniamy tu wiedzę, umiejętności, dzielimy się doświadczeniami. Dyskutujemy o tym  jak żyć w zmienności ,w relacjach, w świecie i z samym sobą. Rozmawiamy o tym jakie to nasze dobre życie ma większe znaczenie i sens i jak odnaleźć wewnętrzną moc w spokoju ducha. Prowadzenie kręgu opierać się będzie na kontakcie z Tobą i wspieraniu Cię w odnajdywaniu Twoich rozwiązań.

Szkoła jest cyklem warsztatów edukacyjnych, nie jest programem terapeutycznym.  Jest pełna codzienności, bogata w praktyki ułatwiające jej rozumienie i odnajdywanie się w niej. Nie jest spotkaniem z Guru, ani cyklem akademickich wykładów, nie jest szkoleniem z technik z gwarancją powodzenia.  Jest tętniącym kręgiem dialogu o życiu. Krąg ten wzbogacają wiedzą coraz to nowi prowadzący, na przystankach-warsztatach. To grupa-wspólnota samopoznania, bliskość i otwartość  służąca wzajemnemu ubogacaniu.

Starannie dobraliśmy warsztaty, by wnosiły one dziedziny wspierające Cię na Twojej Drodze.  Holistyczna Szkoła Życia. Droga serca i świadomości. Zapraszamy Cię Podróżniku do miejsca mocy w spokoju.  

Program szkoły

Program Szkoły skupia się na wybranych przez nas aspektach nas samych takich jak:

 • wiedza o sobie w relacjach,
 • zgoda na siebie i swoje przeżywania świata,
 • miłość i współczucie, działanie wspierające życie,
 • radość i moc.

Poprowadzimy Szkołę dla Was tak, żeby każdy miał czas na swoje poszukiwania, swoją opowieść, byście uczyli się od siebie i od nas. Szkoła jest miejscem dawania i brania. Wymieniamy tu wiedzę, umiejętności, dzielimy się doświadczeniami. Dyskutujemy o tym jak żyć w zmienności ,w relacjach, w świecie i z samym sobą. Rozmawiamy o tym jakie to nasze dobre życie ma większe znaczenie i sens i jak odnaleźć wewnętrzną moc w spokoju ducha. Prowadzenie kręgu opierać się będzie na kontakcie z Tobą i wspieraniu Cię w odnajdywaniu Twoich rozwiązań. Szkoła jest cyklem warsztatów edukacyjnych, nie jest programem terapeutycznym. Jest pełna codzienności, bogata w praktyki ułatwiające jej rozumienie i odnajdywanie się w niej. Nie jest spotkaniem z Guru, ani cyklem akademickich wykładów, nie jest szkoleniem z technik z gwarancją powodzenia. Jest tętniącym kręgiem dialogu o życiu. Krąg ten wzbogacają wiedzą coraz to nowi prowadzący, na przystankach-warsztatach. To grupa-wspólnota samopoznania, bliskość i otwartość służąca wzajemnemu ubogacaniu.

Starannie dobraliśmy warsztaty, by wnosiły one dziedziny wspierające Cię na Twojej Drodze. Holistyczna Szkoła Życia. Droga serca i świadomości. Zapraszamy Cię Podróżniku do miejsca mocy w spokoju.

Co możesz uzyskać w Holistycznej Szkole Życia?

Ogólnie mówiąc celem uczestnictwa w Holistycznej Szkole Życia jest rozwijanie przez Ciebie wewnętrznych mocy, zauważanie i budowanie, umacnianie tego co wspiera i ułatwia, nadaje sens i uprzyjemnia Twoje codzienne życie.

Ujmując cele Szkoły bardziej szczegółowo są to:

Uzyskanie i porządkowanie wiedzy w zakresie: 
własnych wzorców zachowań w relacjach, inteligencji emocjonalnej, uważności, komunikacji, asertywności, kreatywności i spontaniczności, pracy z oddechem, dotykiem, relacji ze światem i głębokiej ekologii, kobiecości i męskości, seksualności, archetypów i drogi życia, celów, sensu i radości życia, kwantowych koncepcji naszej obecności i kreacji codzienności, holistycznego ujęcia człowieka/mnie w dzisiejszym świecie.

Rozwijanie umiejętności świadomego życia w relacji z sobą i innymi osobami, światem, otaczającym nas systemem, umiejętności ułatwiających budowanie zdrowia, satysfakcji, akceptacji, współczucia i harmonii w życiu codziennym i działaniu.

Budowanie świadomej drogi holistycznego rozwoju samego siebie.

Korzyści

Udział przyniesie Ci podniesienie jakości życia. Każdy warsztat pomoże Ci zobaczyć siebie samego inaczej, szerzej, swobodniej, w nowym bogatym świetle. Dzięki tym wglądom, uwolnisz się od dylematów, wątpliwości, wzmocnisz się i zbliżysz się do siebie i swojej drogi serca. Uzyskasz dawkę lekkości, wygody, spokoju i pewności siebie, radości i spokoju. Zyskasz bliskich sobie ludzi, z którymi poznanie się będzie jeszcze długo procentować w Twoim życiu poczuciem wspólnoty w kręgu. Do tego uzyskasz wiele prostych wskazówek-technik użytecznych w codzienności, takich, które mogą dać Ci tylko podobni Ci, bliscy ludzie.

Wierzymy, że Holistyczna Szkoła Życia przyciąga Cię dlatego, że jest Ci potrzebna i dlatego, że możemy pomóc Tobie odnaleźć to czego szukasz. Stąd nasz spokój o spełnienie się Twoich korzyści z nami.

Udział w projekcie

Osoby zdecydowane na udział w zajęciach Holistycznej Szkoły Trenerów zapraszamy do rozmowy wstępnej. Możemy ją zrealizować spotykając się, telefonicznie bądź za pomocą Skype.

Inwestycja

W zależności od miasta gdzie odbywa się Szkoła różna jest wycena zajęć. Konkretną informację znajdziesz w programie każdej z edycji z osobna.

Warsztaty

 1. Trening interpersonalny. Komunikacja, emocje, relacje, granice.
 2. Emocje i samoświadomość. Odczuwanie, komunikowanie, rozumienie. Inteligencja emocjonalna.
 3. Uważność. swiadomość wewnętrznych procesów w ciele i umyśle, włączenie jej w życie dla jego jakości.
 4. Komunikacja i asertywność w relacjach. Stanie za sobą, przestrzeń dla siebie i innych.
 5. Improwizacja i spontaniczność. Twórzczy, wesoły, dziki pierwiastek.
 6. Ja w przestrzeni świata, pokonywanie oddzieleia, ekologia głęboka relacja ze światem.
 7. Oddech. Doświadczanie siebie przez pracę z oddechem, oczyszczanie, świadomość, stabilizacja.
 8. Ciało, dotyk, masaż, bliskość. Podstawy masażu, wyrażanie siebie przez dotyk, relacja w dotyku.
 9. Kobiecość, męskość. Świadomość pierwiastków w relacjach, przenikanie, balans, zależność, wolność.
 10. Sekualność. Poza tabu, uwolnienie energii, lekkość i moc seksualności i cielesności w codzienności. 
 11. Archetypy i droga życia. Integracja uniwersalnych energii w świadomości dla lepszej codzienności.
 12. Ja. Wizja całości. Wizja, cele, strategia, możliwośći i opcje w drodze do pełni.
 13. Radość Życia. Źródła energii życiowej- radości odnajdywanie i kkorzystanie umacnianie się w Mocy.
 14. Myśl Kwantem. Kwantowe ścieżki kreacji. Myśl i czuj by życ w Mocy w wspierającej codzienności.

Trenerzy

Jako grupa prowadzących warsztaty  w Holistycznej Szkole Życia, jesteśmy przede wszystkim  praktykami  w dziedzinach, którymi się podzielimy z Wami w trakcie szkoły. Jesteśmy  też trenerami pracy grupowej i mamy w niej wieloletnie doświadczenie. Specjalizujemy się w tematyce, którą realizujemy w HSŻ. Wielu z nas prowadzi w tych tematach blogi, pisze/napisało książki. Łączy nas szczególna wrażliwość na to, co dziś wydarza się wokół nas i na to jak sobie dziś radzić w codzienności stojąc za sobą.  Każde z nas poprzez studiowanie swojej dziedziny, idąc swoją ścieżką odkrywało jak tego dokonać. Dzięki temu możemy dziś podzielić się z Wami naszymi tematami.  Łączy nas  holistyczne podejście do człowieka i świata w którym żyjemy. Holizm włączamy w nasze codzienne życie i praktykę pracy z ludźmi. Łączy nas  Holistyczna Szkoła Trenerów. Spotkaliśmy się w niej jako prowadzący, ko-trenerzy, uczestnicy. Ta znajomość i zauważenie pięknie dopełniających się nas i  dziedzin naszej pracy zaowocowała dziś naszym wspólnym projektem dla Was. Sylwetki trenerów: www.hsz.edu.pl

Idea projektu i zawartość modułów. Program Szkoły.

Prowadząc warsztaty w różnych projektach, od wielu lat, zauważamy wśród uczestników, narastającą potrzebę odnajdowania i poznawania siebie. Korzystanie z pojedynczych warsztatów w większym przedziale czasu i prowadzonych bez związku ze sobą (bez jednej idei cyklu) wprowadza u ludzi głód dalszego rozwoju, pozostawiając ich bez wskazówki co, jak dalej i skąd. Wiele osób poszukuje i ma trudności z wyborem wśród mnogości ofert. Holistyczna Szkoła Życia daje możliwość skorzystania z cyklu warsztatów, skupionych wokół jednej idei realizowanych przez grupę trenerów-przyjaciół, reprezentujących jedną szkołę pracy z grupą, hołdujących podobnym wartościom, mających podobną

Zapisy

Jeżeli czujesz, że Holistyczna Szkoła Życia jest dla Ciebie, zapraszamy Cię w pierwszym kroku do złożenia zapisu w formularzu zapisu w zakładce „kontakt” na naszej stronie.  W kolejnym kroku powiadomimy Cię o przyjęciu zapisu i zaprosimy do rozmowy telefonicznej. Po tym kroku poprosimy Cię o wpłatę 500zł na nasze konto i potwierdzimy rezerwację miejsca w Szkole.  W razie pytań dzwoń. Bartosz Płazak 502351161

Inwestycja w ten program: 5800zł (warsztaty, materiały rozwojowe, 2 sesje pracy indywidualnej dla każdego uczestnika). 

Kliknij i zobacz formularz zapisu
Zapraszam do kontaktu

Bartosz Płazak

Przewiń do góry