Ośrodek

Dom pracy "w Polu". Nasze miejsce warsztatowe.

Zapraszamy do miejscowości Gajrowskie na Mazurach. Tu organizujemy warsztaty i spotkania rozwojowe. Tu tworzymy ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Nasz dom jest zbudowany ze słomy drewna i gliny, starych materiałów takich jak 100 letnie dachówki, 100 letnie drewno z młyna z poprzedniej epoki, cegły rozbiórkowej. Okna są uszczelnione owczą wełną ;). Materiały jak glina, wapno i drewno pochodzą z najbliższej okolicy. Ograniczyliśmy do niezbędnego minimum nowoczesne rozwiązania. Dom zaprojektowany został tak by pasował do zabudowy otaczającej go wsi mazurskiej. Stoi więc na planie prostokąta, ma dwuspadzisty dach z czerwoną dachówką, jest pomalowany na biało i ma drewniane wykończenia. 

 

To co najważniejsze jednak w domu to wnętrze. Dzięki naturalnym materiałom, wewnątrz panuje wyjątkowo przytulna, cicha, ciepło wibrująca energia. W chłodniejsze wieczory piec daje ciepło prawdziwego ognia, a dom odpowiada mu pięknym spokojnym oddechem ziemi.

Dom ma wszystkie niezbędne „luksusy” jak łazienki, prysznice, toalety, ciepłą wodę bieżącą, kuchnię na gaz itp. Jest też piec z żeliwną blachą do gotowania na żywym ogniu, własna studnia, stoją tu 100 i więcej letnie meble.

Mamy tu powierzchnię użytkową około 200m. Na parterze znajdują się pomieszczenia dzienne dla użytkowników a na poddaszu sypialnie. Praca grup odbywa się w przestrzeni na parterze. Przestrzeń ta jest przewidziana do pracy 12 – 14 osobowej grupy. Parter obejmuje jadalnię z aneksem kuchennym oraz część do pracy grupowej. Każda z części to ponad 30m. W wypadku grup większych i bardziej plenerowych prac istnieje możliwość rozbicia namiotów wokół domu. 

Dysponujemy 17 hektarami ziemi 😉 więc jest gdzie wybrać miejsce. Dookoła nas mocno dzika Puszcza Borecka. Jest dużo przestrzeni do wykorzystania na biwak, poszukiwanie siebie,prace, aktywności,ceremonie w przyrodzie i na powietrzu. Obok domu na naszej ziemi znajduje się największe w okolicy wzniesienie. Góra Kolkowa, która ma swoja moc. Na niej mamy krąg z kamieni. Może on służyć do pracy, można w nim palić ogień. Ponieważ „Dom Pracy w Polu” znajduje się na pograniczu pól i lasów, aż chce się wykorzystać jego położenie. Można więc robić piesze wycieczki, skorzystać z koni u okolicznych gospodarzy, popłynąć przez dziewiczą puszczę na kajakach na całodzienny spływ od jeziora w bezpośredniej bliskości domu do odległego o kilkanaście kilometrów pięknego jeziora w Piaskach. 

Dom został pomyślany tak by przyjmować grupy warsztatowe i rozwojowe na wydarzenia liczące od 3 dni, tygodnia a nawet dłużej. Dobrym pomysłem wydaje się jedno dwudniowy odpoczynek z zajęciami wprowadzającymi i dopiero zasadnicza 2 -3 dniowa praca i po niej jeszcze dzień asymilacji wyników pracy. Najbliższe sąsiedztwo jest około 500m od nas. We wsi. Wieś Gajrowskie ma 17 domostw. Do sklepu 3 km. Mało tu samochodów, maszyn, zgiełku. Jesteśmy dosłownie na skraju lasu i pomiędzy wzgórzami. Na kolonii. Poza wsią. Projekt położenia domu uwzględnia zasady Feng Shui, a duchy otoczenia poprosiliśmy o wsparcie i akceptację naszego domu w kilku specjalnych rytuałach. ZAPRASZAMY DO ORGANIZACJI WARSZTATÓW

Przewiń do góry