Prowadzący Krąg

Jako grupa prowadzących warsztaty  w Holistycznej Szkole Życia, jesteśmy przede wszystkim  praktykami  w dziedzinach, którymi się podzielimy z Wami w trakcie szkoły. Jesteśmy  też trenerami pracy grupowej i mamy w niej wieloletnie doświadczenie. Specjalizujemy się w tematyce, którą realizujemy w HSŻ. Wielu z nas prowadzi w tych tematach blogi, pisze/napisało książki. Łączy nas szczególna wrażliwość na to, co dziś wydarza się wokół nas i na to jak sobie dziś radzić w codzienności stojąc za sobą.  Każde z nas poprzez studiowanie swojej dziedziny, idąc swoją ścieżką odkrywało jak tego dokonać. Dzięki temu możemy dziś podzielić się z Wami naszymi tematami.  Łączy nas  holistyczne podejście do człowieka i świata w którym żyjemy. Holizm włączamy w nasze codzienne życie i praktykę pracy z ludźmi. Łączy nas  Holistyczna Szkoła Trenerów. Spotkaliśmy się w niej jako prowadzący, ko-trenerzy, uczestnicy. Ta znajomość i zauważenie pięknie dopełniających się nas i  dziedzin naszej pracy zaowocowała dziś naszym wspólnym projektem dla Was. Sylwetki trenerów: www.hsz.edu.pl 

Bartosz Płazak

Trener umiejętności społecznych. Zafascynowany różnorodnością ludzkich zachowań, ciekawy ich sensu, źródła, celu, powiązań, wewnętrznej, ukrytej i jawnej dynamiki, odkrywaniem wzorców zachowań ludzi w codzienności. Skupiny na przekładaniu swoich obserwacji na korzyści w codzienności osób z którymi pracuje. Pracuje z grupami i z pojedynczymi osobami. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Najczęściej prowadzi warsztaty: trenerskie, i te dotyczące obszaru efektywności osobistej. Są wśród nich warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności i twórczości, radzenia sobie w relacjach różnego rodzaju. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelnaich: SWPS w Katowicach oraz Uniwersytecie Warszawskim oraz dla firm w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, programów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów rozwoju osobistego pod żaglami. Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach. Tworzył i prowadził Katowicki Teatr Improwizacji gdzie propagował improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z dooświadczenia i zaangażowania grupy, przekaz merytoryczny i praktykowanie. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, metody twórcze i improwizacyjne, podejście prowokatywne, narzędzia autorskie. Uczestnicy jego szkoleń to pracownicy i kadra zarządzająca firm produkcyjnych, handlowych, banków, przede wszystkim trenerzy oraz od dłuyższego czasu najczęściej po prostu osoby poszukujące rozwoju osobistego. Fascynuje się wiedzą z poogranicza psychologii, fizyki kwantowej i starożytnych tradycji i medycyny (A.Mindell,D.Hawkins, A.Goswami, D.Chopra, K.Wilber).Prowadzi serwis internetowy zawierający artykuły na temat holistycznego rozwoju www.lifetree.pl Jest w trakcie studiów przygotowujących do pracy terapeutycznej w nurcie psycholgii opartej o proces Arnolda Mindella. Ma za sobą szereg szkoleń trenerskich i coachingowych pogłębiających kompetencje do pracy z ludźmi. Podejście holistyczne do człowieka świata to jego drogowskaz. Czas wolny spędza w swoim mazurskim domu ze słomy i gliny. Tworzy tam ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Inne jego pasje to żagle, gitara, starocie, ekologiczny styl życia. Ponad 1200 dni na salach szkoleniowych, 48 lat w metryce, 15 lat pracy trenerskiej, 17 lat pracy w dużych firmach, na rożnych stanowiskach, kieruje fundacją Rozwiń Skrzydła, mieszka na Mazurach lub na Śląsku. Więcej: www.frs.edu.pl , www.hst.edu.pl , www.lifefree.pl

Ryszard Kulik

Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą. Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego. Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem. Wykładowca akademicki, doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.), jeden z założycieli Holistycznej Szkoły Trenerów.

Paulina Plewczyńska

Coach, trener kompetencji miękkich i trenerka zmiany. Od wielu lat wspiera innych w różnych obszarach ich życia, zarówno w tych biznesowych jak i bardziej osobistych. Jest zwolenniczką rozwijania sztuki słuchania samej siebie. To co, łączy wszystkie jej działania to wiara w to, że różnorodność ludzi jest pięknem samym w sobie i każdy z nas może być dokładnie tym, kim chce, czuć to, co czuje i wyrażać siebie, tak, jak mu to przychodzi do głowy. Wie, jak wiele kosztuje danie sobie do tego prawa, ile czasu trwa docieranie do siebie i jak łatwo można to w natłoku codzienności gubić. Jako coach stwarza przestrzeń do szukania siebie w sobie. Pomaga planować, określać cele i kierunki. Warsztaty, które organizuje i sesje, które prowadzi często obejmują takie tematy jak autentyczność i zaufanie do siebie. Osoby, którym towarzyszy mówią, że dostali wsparcie by nazwać to, czego nie wypowiadali głośno, a co od dawna wiedzieli i czuli głęboko w sobie. Mówią, że to praca, która na codzień owocuje w ich codzienności w postaci konkretnych decyzji, planów i zmian.
Mówi o sobie: temat autentyczności i bycia ze sobą w kontakcie jest dla mnie o tyle ważny, że i ja byłam w pułapce chęci bycia i życia jak… bliżej nieokreśleni „inni”. Praca z swoimi wartościami i przekonaniami, określanie moich zasobów, akceptacja ciemniejszej strony siebie – to wszystko pomogło i wciąż pomaga mi patrzeć w siebie i określać, czego chcę od życia i co dla siebie wybieram.
Z Holistyczną Szkołą Trenerów jest związana od ponad roku. Jako absolwentka i obecnie jako trenerka w Holistycznej Szkole Trenerów i Holistycznej Szkole Życia. Pracy z ludźmi uczyła się też na wielu kursach i szkoleniach, między innymi w Szkole Trenerów Biznesu Akademii SET oraz w Pracowni Coachingu Novo. Od dwóch lat interesuje się mocniej tematem projektowania i moderuje projekty przy pomocy metody Design Thinking.
Prywatnie uwielbia być na łonie natury, czytać i pisać. Od 10 roku życia prowadzi pamiętniki (większość z nich ma do tej pory) i praktykuje pisanie w strumieniu świadomości (polecam!). Ma praktykę teatralną i wokalną.

Agnieszka Bonar-Sadulska

Z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat wykładała zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób na różnych uczelniach w Polsce. Od ponad 15 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Założycielka CORrelation – przestrzeni inspirującej do rozwijania świadomości ciała. Prowadzi warsztaty dotyczące odkrywania i pogłębiania świadomości ciała oraz praktykowania uważności poprzez ciało. Zafascynowana połączeniem rozwoju osobistego i psychologii z neuronaukami, a szczególnie nowymi technikami pracy poprzez ciało, takimi jak: Somatic Experiencing SE, Tension, Trauma and Stress Releasing Exercises TRE oraz włączeniem praktyki uważności w codzienność. Współtworzy Fundację Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu. Współautorka bloga www.wszystkoJEDNO.com oraz redaktorka książek wydawanych przez Fundację. Zaangażowana w praktykę zen w ramach świeckiej linii zen Pusta Chmura. Uznaje uczenie się za bardzo ważne w swoim życiu, Ukończyła szereg projektów rozwojowych jak np. 4-stopnie Focusing Relacji Wewnętrznych” , roczny Kurs Rozwoju Osobistego „Być sobą”, cykl Psychobiologia, szkolenie „Psychonenealogia – ukryte przekazy rodzinne oraz geneosocjogram” warsztaty „Świadomość ciała”, czy „Wprowadzenie do metody TRE”.

Marta Grabowska

Jest Praktykiem i Trenerem Oddechu, coachem i trenerem. Ukończyła profesjonalny Trening Praktyków Oddechu Transmodalnego w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego, Coaching i Mentoring przy SWPS/Laboratorium Psychoedukacji oraz Holistyczną Szkołę Trenerów. Jest także przewodnikiem Kąpieli Leśnych (Shinrin-Yoku) przy Forest Therapy Institute.

Pracuje online i on-live. Prowadzi warsztaty oddechowe, sesje indywidualne i grupowe. Stworzyła projekt Oddechowy Krąg Kobiet, który łączy w sobie tradycję kręgów kobiecych z transformacyjną sesją oddechową, po to by kobiety mogły w zaufaniu i intymności poznawać siebie i żyć swoim życiem z wyboru. Organizuje warsztaty wyjazdowe, w czasie których łączy pracę z oddechem z obecnością w naturze. Często także z ciszą. Prowadzi także warsztaty i programy oddechowe dla firm, w trakcie których pracownicy mogą poznać Oddech jako narzędzie samoregulacji. W świecie wirtualnym zaprasza do przestrzeni pod nazwą Dom Oddechu.

W Holistycznej Szkole Życia poprowadzi warsztat oddechowy, który ma dwa poziomy.
Pierwszy to praktyki oddechowe, które uczą korzystania z oddechu jako narzędzia do samoregulacji w stresie, napięciu, presji i szybkim tempie, także w momentach wymagających uspokojenia lub przeciwnie – doładowania energią.

Drugi to doświadczenie kontaktu ze sobą, swoimi emocjami, pragnieniami, życiem po prostu.
Po ostatnim warsztacie stacjonarnym, jeden z uczestników napisał, że pierwszy raz poczuł przyzwolenie na czucie różnych emocji.

Wiele lat spędziła w międzynarodowych korporacjach, zarządzając międzykulturowymi zespołami. Mówi o sobie: „oddech nie raz uratował mi skórę – szczególnie przy wystąpieniach i prezentacjach, a także pomógł podjąć decyzję o zmianie ścieżki życiowej. Na codzień nie wyobrażam sobie życia bez porannej praktyki oddechowej, szwendania po lesie i intuicyjnego tańca – uwielbiam radość, swobodę i skupienie praktyki 5 Rytmów. Praktykowałam także Tai-Chi oraz Vipassanę.”

Robert Stępień

Jego głównym zajęciem jest głęboka praca poprzez ciało, uwzględniająca ciało, emocje i umysł. Zajmuje się terapią manualną i rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym, korzysta też z innych sposobów, które mogą być przydatne w danej chwili. Pierwsze szkolenie z masażu ukończył 20 lat temu. Od tamtej pory było ponad 35 następnych kursów, warsztatów i szkoleń w dziedzinie pracy terapeutycznej i rozwojowej. Pierwsze szkolenia z masażu i pracy z ciałem były źródłem największej zmiany też w jego życiu. Stał wówczas na rozdrożu, chcąc podjąć dalszą drogę rozwoju własnego po przerwaniu studiów z architektury. Masaż zainicjował zmianę świadomości, kolejne decyzje były tylko jej konsekwencją. Ciekawość i chęć rozwoju zawodowego i osobistego, a także narastająca potrzeba niesienia wsparcia innym, fascynacja związkami między ciałem, umysłem, emocjami, relacjami, historią osobistą osób które do niego się zgłaszały zapraszały go głębiej w tematykę ciała. Poznawanie człowieka przez ciało stało się jego życiem, wiedza oparta na doświadczeniu z własnej pracy i uczeniu się stała się jego przewodnikiem za którym podąża przy stole i w osobistej codzienności. Ciało jest tym kogo pyta co dalej, którędy, kiedy. Uczy tego jak mieć, rozwijać i jak odbudowywać kontakt z ciałem(sobą). Pokazuje jak doskonałym przewodnikiem jest nasze ciało i jak niestety wielu z nas oddaliło się od siebie jako ciała.

Prowadził warsztaty z EFT – technik emocjonalnej wolności, z masażu dla studentów SGH oraz z dotyku i masażu dla par. Rozwija i prowadzi autorskie, holistyczne warsztaty pracy z ciałem, podczas których dzieli się swoim doświadczeniem ku zadowoleniu uczestników.
W przeszłości sporo malował, grał na instrumentach, uprawiał sporty walki i siłowe. Dziś odkrywa radość z dłubania w drewnie w warsztacie, budowania budy dla psa, kwietnika i balustrady. Uwielbia ostre noże i ostre papryczki. Minimalizm, mobilność, męskość i miłość w jednej osobie. Spełniony w miłości z ukochaną Anią.

Voca Illnicka

Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka książki „Uniesienie spódnicy”, współautorka książki „7 sposobów na bolesne miesiączki”. Pomaga kobietom polubić swe ciało, Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności. Prowadzi spotkania warsztaty konsultacje o akceptacji ciała i seksualności na żywo i on Line. Tematykę seksualności i płciowości zgłębia od lat. W 2008 roku była pierwszą prezeską fundacji na rzecz osób trans płciowych Trans-Fuzja. Jej wypowiedzi można znaleźć w Wysokich obcasach, Sensie, Swierciadle, Elle. Bywa gościnią radia i telewizji. Wierzy w Miłość i Dobro. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i kursach rozwijających świadomość, duchowość, seksualność prowadzonych przez nauczycieli z kraju i zagranicy. Absolwentka Holistycznej Szkoły Trenerów.

Aleksandra Spałek

Doktor nauk biologicznych, nauczyciel akademicki, trener, life i business coach. Z zamiłowania – tarocistka. Zawodowo, od ponad 23 lat zawsze blisko ludzi. 17 lat w biznesie jako handlowiec, menedżer sprzedaży, wreszcie trener i coach kadry zarządzającej. Obecnie właściciel firmy Twoje Portrety, Warsztaty i sesje rozwojowe – przestrzeni dla „Poszukiwania siebie w pełni”. W pracy z ludźmi balansuje między warsztatami i coachingiem dla biznesu a spotkaniami z osobami poszukującymi siebie. Pasjonatka przyrody, Matki Natury i wiedzy „nienamacalnej” świadomego, logicznego, namacalnego i nienamacalnego. Stąd miłość do kart tarota, run, pracy z energią, szacunek do dorobku przodków, ciekawość prastarych kultur i obyczajów oraz adaptacja tego co rezonuje do życia i pracy z ludźmi. Dziś jest w miejscu gdzie najwięcej sensu i satysfakcji przynosi jej praca z klientami indywidualnymi podczas sesji z Tarotowym Portretem Psychologicznym. To narzędzie wielowymiarowego wglądu i rozwoju samoświadomości z wykorzystaniem archetypów Arkan Wielkich Tarota. W archetypach Arkan Wielkich Tarota, zawarta jest prawda i sens życia ludzkiego. Każdy z Nas rodzi się jako tarotowy, symboliczny Głupiec i przechodzi przez 21 archetypowych stacji życiowych, w których zdobywa doświadczenie, wiedzę o sobie i o sensie życia. Głupiec spotyka się ze swoją świadomością, podświadomością i nadświadomością. Doświadcza w tej drodze życia w pełni, docierając do miejsca „oświecenia duszy”. Każdy człowiek, we właściwym sobie tempie, przechodzi przez wszystkie te stacje. Wiedza o ich istnieniu dopełnia życiowy obraz, przynosząc jakiś rodzaj akceptacji i zgody na życie we wszystkich jego odsłonach. Spotkanie z kartami Tarota odmieniło jej życie kilka lat temu, kiedy w poszukiwaniu sensu zmian których doświadczała, pozyskała wiedzę, która nie tylko urozmaiciła i pozwoliła dopełnić jej życie, ale stała się podstawą do służenia innym w ich drodze do zmiany jego jakości. Hobbystycznie zajmuje się aranżacją wnętrz, uprawą roślin i portretowaniem otaczającej ją rzeczywistości w postaci zdjęć i zapisków. Prywatnie spełniony człowiek, kobieta, partnerka, mama i towarzyszka ludziom w zgłębianiu wiedzy o sobie. Urodzona w 1973. Absolwentka Akademii Profesjonalnego Coachingu i Holistycznej Szkoły Trenerów. Ukończyła staż rozwoju osobistego w nurcie psychoterapii Gestalt oraz roczny kurs terapii systemowej indywidualnej i rodzin. Certyfikowany konsultant Extended DISC i Points of You the Coaching Game. Uczestniczka ponad 30 szkoleń i warsztatów doskonalących kompetencje menedżerskie, coachingowe, trenerskie, terapeutyczne oraz umiejętności pracy z energią (Reiki) i z tradycyjnymi metodami wróżebnymi.

Krzysiek Patura

Trener kompetencji społecznych, w trakcie procesu rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent łódzkiej grupy Holistycznej Szkoły Trenerów i socjologii na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo od kilku lat związany z jedną z największych polskich firm. Zajmuje się tam m.in. prowadzeniem projektów i warsztatów wykorzystujących narzędzia pracy kreatywnej; współtworzy grupę pracującą w metodzie Design Thinking – myślenia projektowego, łączącego podejście biznesowe, stawianie użytkownika w centrum oraz… sztukę. W Holistycznej Szkole Życia zaprosi Cię do opowieści o kreatywności i spontaniczności, o tym jak je odnajdywać i nie tracić, jak włączać w to, co wydaje się przyziemne i jak odnajdywać ich pokłady… w sobie. Wokalista łódzkiego zespołu post-rockowego Mexyk. Jego domeną jest pisanie – słowa, teksty, znaki, symbole i konotacje. Z zamiłowania bard, czarodziej tłumu, wnoszący między ludzi tajemniczą mieszankę powagi i lekkości, zadumy i śmiechu, treści i dystansu, zmiennokształtny, potrafiący zatrzymać wieloznacznością słowa, melodii i ruchu. Wnosi doświadczenia kontaktu z pierwotnymi mieszkańcami Australii, ich filozofię i kulturę do pracy grupowej.

Magda Betlej

nauczycielka Tantry i holistyczna terapeutka pracy z ciałem i oddechem. Ma wieloletnie doświadczenie w indywidualnej i grupowej pracy z ludźmi. Jej praktyka obejmuje obszary związane z otwieraniem serca i rozwijaniem uczuć, podnoszeniem poziomu energii życiowej i poszerzaniem świadomości. Z pasją zgłębia ścieżki kobiecej duchowości i energii męskiej i kobiecej w relacjach. Uznaje, że doświadczenie spełnienia realizuje się tylko poprzez zachowanie równowagi i swobodnego przepływu tych dwóch pierwiastków. Ta świadomość zmieniła jej relację ze sobą, jako kobietą, wiele radości sprawia jej bycie w bliskości ze swoimi kobiecymi i męskimi jakościami. Dzięki temu łatwiej odnajduje drogę do swojego serca i duszy, drogę do pełni i urzeczywistniania jej w życiu i relacji z mężczyzną. Szczególnie interesuje się tematami kobiecej mocy tworzenia, duchowości i seksualności intymnych relacji partnerskich opartych na głębokim połączeniu duchowym, uczuciowym i cielesnym Od samego początku swojej drogi zawodowej sama tworzyła dla siebie pracę, tak by była dla niej ważna i taką w której mogła realizować swoje jakości. Od roku 2000 była współwłaścicielką Galerii Luksfera – pierwszej w Warszawie profesjonalnej galerii fotograficznej zajmującej się prezentacją, promocją i sprzedażą fotografii artystycznej. Współpracowała z fotografami, była kuratorką wielu wystaw i projektów fotograficznych. Później rozpoczęła najbardziej fascynującą i najmniej oczekiwaną przygodę swojego życia, która całkowicie zmieniła jego bieg. Pierwszy masaż MA-URI otworzył przed nią niezwykły świat Huny i pracy z ciałem. Przez osiem lat była trenerką MA-URI Healing Arts, holistycznej metody uzdrawiania wywodzącej się z Nowej Zelandii. Następnie przez kilka lat uczyła się Tantry, Szamanizmu i Bioenergetyki oraz różnych technik uzdrawiania seksualności u wielu wspaniałych nauczycieli m.in. w szkole The Patas of Transformation u Johna Hawkena w Czechach. Ukończyła też Podyplomowe studia z Seksuologii Klinicznej a także trzyletni Profesjonalny Trening Oddechowy w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego. Jest absolwentką Holistycznej Szkoły Trenerów, zainicjowanej przez Fundację Rozwiń Skrzydła, z którą kontynuuje współpracuję jako trenerka przy projekcie Holistyczna Szkoła Życia. Jest autorką projektów dedykowanych kobietom – Magnetyczna Kobieta i Oddech Kobiety jak i parom – Światło Miłości. Warsztaty tantryczne dla par. Jej wartości to: tworzenie, autentyczność, kreowanie rzeczywistości, inspiracja, ekspansja, bliskość, radość, lekkość, piękno, miłość, partnerstwo, relacje z ludźmi, wolność, czułość, jedność, pełnia. Z radością dzieli się nimi, bo wierzy, że poprzez urzeczywistnienie swoich jakości zmienia świat i czynię go lepszym. Przejawiając nową wartość w swoim życiu inspiruje innych do zmiany.

Przewiń do góry